21 Ekim 2019 İKKB Toplantı Tutanağı

21 Ekim 2019 İKKB Toplantı Tutanağı
İKKB başkanımız Huriye SERTER açılış konuşması ile toplantıyı açtı.Bizleri toplantı öncesi hoş müziği ile karşılayan kızımıza plaket takdim edildi.
Önceki dönem İKKB başkanlarımızın yanı sıra toplantıya Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısının eşi Müesser ÖZUSLU ve Karşıyaka Belediye Başkanının eşi Öznur TUGAY katıldılar.
Konak Belediye Başkanı Abdül BATUR konuğumuz olarak toplantıya katıldı ve Konak’ta kadınlar için yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı.
Çiğdem BEŞKARDEŞ Memekander olarak Abdül BATUR beye teşekkür belgesi verdi.
Önceki dönem İKKB başkanlarımızdan ve 22. Dönem milletvekili Türkan MİÇOOĞULLARI önümüzdeki dönem üniversite ve akademisyenlerle işbirliği yapılmasını önerdi.
Huriye SERTER 25 Kasım ve 5 Aralık çalışmalarının başladığını söyledi, Önceki dönem başkanlarımızdan Emel DENİZASLANI bir tv programı yapılmasını önerdi.
Duyurular:
1-25 Ekim 2019 saat 14:00, Kadın Müzesinde – Çağdaş Kadınlar Resim sergisi
2-28 Ekim 2019 Çelenk sunum (duyurusu yapılacaktır)
3-29 Ekim 2019 Kortej (Katılım duyurusu yapılacaktır)
4-7 Kasım 2019 Önceki dönem İKKB başkanlarımızdan Engin DEMİR’in ödül alacağı “2019 ALTIN EGE ÖDÜL“ töreni Tepe kule Kongre ve Sergi Merkezi saat 19:00
5-11 Kasım 2019 Ege Bölgesi Karadenizli Kadınlar Derneğinde 11 Kasımda lokma( saat ve yer duyurusu yapılacaktır)
6-18 kasım2019 TKB Bayraklı şubesi konser daveti, İsmet İnönü sanat merkezi saat 20:00
Bir sonraki toplantı 18 Kasımda Türkan Saylan’da aynı saatte yapılmasına karar verildi
İKKB Yürütme kurulu

25-10-2019

Projeler

GÜÇLÜ ÇOCUKLAR GÜÇLÜ YARINLAR PROJESİ OYUNCAK KAMPANYASI UNLU MAMULLER PROJESİ COVİD PROJELERİ DİLDE EŞİTLİK PROJESİ İSTANBUL SÖZLEŞMESİ KALDIRILAMAZ ‘MASKE PROJEMİZ’ İzmir Kadın Kuruluşları Birliği( 42 STK) nin saha eğitim grubu BATAKLIĞI KURUTMADAN KIZLARIMIZIN ERKEN YAŞTA EVLENDİRİLMELERİNİN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ BATAKLIĞI KURUTMADAN KIZLARIMIZIN ERKEN YAŞTA EVLENDİRİLMELERİNİN ÖNÜNE GEÇİLEMEZ Türk Kadınlar Konseyi Derneği İ.Ö.Okulunda Kadın Sağlığı ve Hijyen eğitimi İzmir Kadın Kuruluşları Birliği kadın hareketinde Yeniden Yol Haritası İçin Birlik Çağrısı İzmir Demokrasi Üniversitesi'nin 8- Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında hazırladığı etkinlik 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, ‘8 Kadın 8 Çözüm Manifesto’ İzmir Kadın Kuruluşları Birliği olarak Türkiye de bir ilki gerçekleştirdik Eski dönem İzmir Kadın Kuruluşları Birliği başkanı Emel Gündüz Denizaslanı destek ERKEK VELİ EĞİTİMİ Bileşen derneklerimizden SİMKAD ı başarılı çalışmaları nedeni ile kutluyoruz. ÇOCUK İHMAL VE İSTİSMARI EĞİTİMİ Sayın Işılay Saygın a İzmir Kadın Kuruluşları Birliği olarak Onur Ödülü Takdimi Sayın İzmir Valimiz Erol Ayyıldıza Plaket Takdimi İKKB olarak fabrikalara Kadın Hakları,Toplumsal Cinsiyet Eşitliği eğitimleri verildi Derneklerin sorunları tartışıldı,ortak hareket planı hazırlandı İKKB tüm dernekleri ile Kiraz a giderek rapor hazırladı İzmir Kadın Kuruluşları Birliği 2020 Ocak ayı toplantısı 21 Ekim 2019 İKKB Toplantı Tutanağı 2016/2019 tam 3 yıl , İKKB yönetimi 2017 Ocak ayı toplantımız ; 25.09.2017 TARİHLİ AYLIK OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI Kasım ayı Aylık olağan toplantımız İZMİR KADIN KURULUŞLARI BİRLİĞİ’NİN DEĞERLİ BİLEŞENLERİ, Anayasa Değişikliğini Tartışıyoruz Çalıştayı Yapıldı DEÜ TIP FAKÜLTESİ ADLİ TIP ANABİLİM DALI PROF.DR AKÇA TOPRAK ERGÖNEN CİNSEL ŞİDDET KONULU SUNUMU DEĞERLİ BİLEŞENLERİMİZ; İKKB ARALIK AYI TOPLANTISI ÇOK VERİMLİ GEÇTİ Cinsel İstismarın Affı Olmaz! İKKB BİLEŞEN DERNEKLERİ NOTALAR ŞİDDETE KARŞI PROJESİ İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü GÇGY Ön görüşmesi Kadınlara 6284 Sayılı Yasa’ya İlişkin Baromuzun Çalışmaları Anlatıldı Demokrasi üniversitesi mimarlık Öğrencileri Güzel Bir Sunum Gerçekleştirdiler 2019 Nisan Ayı Toplantısı İzmir Kadın Kuruluşları Birliği yönetimi olarak Milli Eğitim Bakanı Sn Ziya Selçuk‘u Makamında Ziyaret Ettik Sayın IŞILAY SAYGIN tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ.. İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Yeni Dönem İzmirli Kadınlar Atası için söylüyor İkkb Kirazı Ziyaret Etti Çocuk gelinler sorununu çözmek için İKKB iş başında Vali ile Kiraz İlçe Sorunları Görüşüldü